Ławki loftowe czy industrialne? Czym wyróżnia się jeden z najpopularniejszych stylów? 0
Ławki loftowe czy industrialne? Czym wyróżnia się jeden z najpopularniejszych stylów?

Domy i mieszkania podlegają pod te same zasady mody, które decydują o tym, jak się ubieramy, jak czeszemy i jakie książki czytamy. Wnętrze domu nie tylko musi być praktyczne, ładne i spójne, ale też zgodne z którymś stylów wnętrzarskich. O tym, co jest modne i na topie, decydują uznani na całym świecie dekoratorzy wnętrz, a nam wszystkim pozostaje się podporządkować ich decyzjom. Na szczęście jest to dość łatwe, o ile wiesz, jakie w ogóle są te style, czym się od siebie różnią i o ile masz do dyspozycji meble, które idealnie spełniają Twoje potrzeby.

Ławka do przedpokoju to dobry sposób, aby nadążać za modą

Czy wierność zasadom mody to droga przyjemność? Jeżeli chodzi o to, aby być na bieżąco ze zmieniającymi się standardami piękna, to cena schodzi na drugi plan. Na szczęście ani nie trzeba każdego roku wymieniać całego umeblowania, ani też wykładać na nie fortuny, ponieważ od lat królują te same style w dekoracji wnętrz. Zmieniają się jedynie dominujące kolory. Jeżeli więc do gustu przypadł Ci styl:

- art deco,

- kolonialny,

- romantyczny,

- nowoczesny,

- prowansalski,

- skandynawski,

- loftowy,

- minimalistyczny,

- klasyczny,

- lub industrialny, to masz pewność, że jeszcze przez długi czas będziesz modna, mając mieszkanie urządzone w tym duchu.

Ławka do przedpokoju a różne style dekoracji wnętrz

Bez względu na to, który styl wnętrzarski jest Ci bliższy, niezmienny pozostaje fakt, że domy i mieszkania nadal są po to, aby w nich mieszkać i korzystać według uznania. Nie zmieniają się w świątynie sztuki meblarskiej. A wybór jest tak szeroki, że na pewno odnajdziesz ten, w którym poczujesz się u siebie.

Art deco cechuje się tym, że na pierwszym miejscu stoi elegancja. Imponujące, czasami nawet pełne przepychu rozwiązania stoją wyżej niż użyteczność czy limity w budżecie. Z kolei styl kolonialny wyróżniają detale. To ozdoby i dodatki przywodzące na myśl egzotyczne miejsca i kraje. Kolonializm wiązał się z tym, że Brytyjczycy przywozili do swoich domów coraz to nowsze i bardziej niezwykłe pamiątki z najdalszych zakątków Ziemi, a styl kolonialny jest dumnym dziedzicem tych praktyk.

Ciepłe kolory i klimat sprzyjający uniesieniom serca są charakterystyczne dla stylu romantycznego. Jeżeli umiesz sobie wyobrazić idealną restaurację do tego, aby zjeść z ukochaną osobą kolację w miejscu, w którym rozkwita miłość, to to właśnie jest sednem tego stylu. Jego przeciwieństwem jest styl nowoczesny. Jest prosty, ale nie surowy. Geometryczne kształty i brak bibelotów oraz innych ozdób pozwala odpocząć od natłoku dodatków.

Każdemu, kto uwielbia klimat sielski, idealny obraz życia na wsi, gdzie meble są z drewna, a w powietrzu unosi się zapach lawendy, do gustu przypadnie styl prowansalski. Przytulny, rodzinny, bliski natury. A czy jest coś bardziej odmiennego od sielskiej idylli niż styl skandynawski? Minimalizm graniczący z surowością oraz nastawienie na funkcjonalność rozwiązań. Drewno? Jak najbardziej, ale tylko w wydaniu użytkowym.

A jak wygląda ławka loftowa do przedpokoju?

I w końcu styl loftowy oraz industrialny – czym różnią się te dwa sposoby na wyposażenie domu czy mieszkania, a które tak dobrze oddaje nasza kolekcja ławek industrialnych? Tak naprawdę niczym. To dwie nazwy dla tego samego pomysłu na ciekawe wnętrza. Styl loftowy powstawał pod koniec XIX wieku równocześnie w USA i w Wielkiej Brytanii. Oba kraje przeżywały intensywny rozwój gospodarczy, który stał się przyczyną braku komfortowych mieszkań. Pozostały więc strychy czy też poddasza, czyli lofty.

Lokum pod dachem nie należało do najdroższych, podobnie zresztą meble. Tworzone głównie z metalu, ewentualnie z dodatkiem drewna wyróżniały się prostotą, ale i szczególnym wyglądem, którego próżno szukać w innych stylach, co widać na przykładzie ławki industrialnej do przedpokoju Barcelona. To solidność połączona z prostotą i pomysłowością rozwiązań. Dziś meble wykonane głównie z metalu i charakteryzujące się widocznymi kształtami geometrycznymi nazywamy loftowymi, a styl loftowy albo industrialny. Od razu dostrzeżesz je w ławce industrialnej gładkiej Geometrico lub w pikowanej ławce do przedpokoju Classic Velvet.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl