Ławka lub pufa w przedpokoju? 0
Ławka lub pufa w przedpokoju?

Ławka do przedpokoju

Jak się nazywa najmniej uczęszczane miejsce w Twoim domu? Takie, które według wielu osób mogłoby po prostu nie istnieć. Tak, to przedpokój, często nazywany też korytarzem. Zostawmy jednak na boku nazwę, a zastanówmy się nad jedną rzeczą: czy pomieszczenie, do którego wchodzisz zawsze przed opuszczeniem domu i tuż po przekroczeniu progu, rzeczywiście jest zbędne? I czy aby nie jest tak, że są to najbardziej użyteczne i niedocenione metry kwadratowe Twojego mieszkania? Bo jeśli tak, to z całą pewnością przyda się w nim ławka albo pufa. Jak kto woli.

Poświęć kilka minut na lekturę, bo z tego wpisu dowiesz się:

  • dlaczego ławka do przedpokoju to naprawdę dobry pomysł,
  • jak wkomponować siedzisko w mały korytarz,
  • jaka ławka lub pufa będą dobrym rozwiązaniem.

Do czego przydaje się ławka w przedpokoju?

To jasne, że do tego, aby na niej usiąść. To najbardziej oczywista odpowiedź, choć nie jedyna. Przedpokoje mają różne kształty i rozmiary, a czasami minięcie się z nim wymaga tego, aby obie osoby mocno wciągnęły brzuchy. I nawet wtedy albo zwłaszcza wtedy ławka okazuje się kapitalnym rozwiązaniem, bo świetnie organizuje miejsce.

Zobacz: gdy wkładasz albo zdejmujesz buty, mając przed oczami cudownie wygodne siedzisko, to co zrobisz? Usiądziesz na nim, prawda? I każda inna osoba też tak zrobi. Jeżeli wstawisz do przedpokoju ławkę, która pomieści dwie albo trzy osoby, to wszystkie one będą się ubierać w jednym miejscu, zamiast tarasować całe przejście. A Ty połóż im pod nogami wycieraczkę lub wykładzinę, a dodatkowo łatwiej zachowasz porządek.

Skoro przedpokój to miejsce, które każdy odwiedza tylko przez chwilę, to spodziewaj się, że stanie się on ulubionym kątem do wypoczynku. Cicho i ustronnie, a do tego relaksująca ławeczka. Czego chcieć więcej, zwłaszcza po intensywnym spacerze! I trzeba pamiętać o jeszcze jednym ważnym aspekcie: o kotach. Każdy wie, że miejsce w nogach właściciela to najlepsza forma wypoczynku. Ale tylko właściciele futrzaków wiedzą, że lepsza od miękkiego łóżka jest kartka papieru z drukarki albo pudło kartonowe. Sztywna, elastyczna i chłodna ławka może stać się najlepszym prezentem dla sierściucha.

Ławka do przedpokoju

W jaki sposób zmieścić ławkę do małego lub wąskiego korytarza?

Zacznijmy od tego, co oczywiste. W przedpokoju i tak wiszą kurtki na wieszakach, a pod ścianą często znajduje się całą kolekcja butów. Jedno i drugie zajmuje tyle miejsca, ile typowa ławka lub pufa. Jeżeli pojawi się ławka, to buty będą pod nią, a płaszcze wciąż będą wisieć na ścianie – przedpokój pozostanie tak samo funkcjonalny jak do tej pory.

A teraz mniej oczywiste, za to doskonałe rozwiązanie: dostosuj ławkę do korytarza, a nie odwrotnie. Przecież możesz zamówić siedzisko do przedpokoju o głębokości 30 centymetrów. To wystarczająco, aby siedzieć wygodnie i na tyle mało, że przejście przez przedpokój wciąż będzie wygodne. Przecież 30 centymetrów to tyle, co kartka A4 ułożona poziomo.

Jaką ławkę do przedpokoju wybrać?

Przede wszystkim pamiętaj o wygodzie. Ławka tapicerowana wypełniona sztywną pianką zapewnia same przyjemne doznania podczas wiązania obuwia. Fantastyczne wspomnienia z pobytu w przedpokoju zapewnia model Chesterfield Classic lub Orion. Ponadto z łatwością dostosujesz je do siebie, ponieważ możesz zamówić je w kilku różnych głębokościach i szerokościach. Jeżeli Twoim celem jest wygląd, to zobacz ławkę industrialną LOFT oraz puf do przedpokoju Wave Mini. Co prawda wszystkie nasze siedziska wyglądają świetnie, ale takich Twoi goście z pewnością jeszcze nie widzieli. Poza tym Twój kot – jeżeli go masz – będzie Ci wdzięczny.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl