Piękno tkwi w prostocie, czyli wyjątkowe ławki w stylu loftowym 0
Piękno tkwi w prostocie, czyli wyjątkowe ławki w stylu loftowym

Czy ograniczoną przestrzeń i zasoby można podnieść niemalże do rangi sztuki? Okazuje się, że tak. Ponad 100 lat temu wyjątkowe okoliczności sprawiły, że narodził się z nich styl, który dziś uchodzi za jeden z najważniejszych i najciekawszych, a największe zasługi należą się właśnie bardzo ograniczonej przestrzeni życiowej. Dziś styl loftowy – bo to o nim mowa –to prawdziwa sztuka tworzenia mebli i aranżowania domów, mieszkań, biur czy gabinetów, a jego najważniejszymi elementami są meble. Nasza nowa kolekcja ławek z drewna i metalu to majstersztyk manufaktury, który czerpie garściami z przeszłości, a jedynym ograniczeniem nie jest już przestrzeń, tylko wyobraźnia.

Ławka loftowa mogłaby być muzą dla artystów

„Prostota jest szczytem wyrafinowania” – takie zdanie miał wypowiedzieć jeden z największych geniuszy ludzkości, Leonardo da Vinci. Z całą pewnością takie stwierdzenie jest do niego podobne – w końcu mistrz zasłynął przede wszystkim z praktycznych wynalazków. I chyba każdy zgodzi się z tym, że ta myśl wciąż jest aktualna. Bo najpiękniejsze rzeczy, które zostają z nami na dłużej, po które chętnie sięgamy i na które zawsze patrzymy z przyjemnością, to rzeczy genialne w swojej prostocie.

Z najlepszej stali i szlachetnego drewna powstają najlepsze ławki industrialne

Meble loftowe, a szczególnie ławki, to doskonały przykład. Stworzyliśmy je wyłącznie z metalu i drewna, każda z nich zdumiewa geometryczną harmonią, a mimo to – czy raczej dzięki temu – są takie wspaniałe. Apetyt na meble loftowe stale rośnie, a najlepiej zaspokoić go tymi wykonanymi najstaranniej, projektowanymi z pasją i niepowtarzalnymi.

Każda ławka loftowa z naszej oferty jest unikalna

O niepowtarzalności mebli z naszego sklepu internetowego świadczy to, że tworzymy je ręcznie według Twoich wytycznych. Jeżeli najbardziej podoba Ci się ławka industrialna Sharp Wood albo ławka loftowa Twin Wood, to możesz wybrać:

- jej szerokość,

- kolor metalowej konstrukcji,

- kolor słojów, które specjalnie wybarwiamy.

Dzięki tak wielu możliwościom oraz niespotykanemu wzornictwu każda ławka jest inna.

Ławki industrialne czerpią z ponad wiekowej tradycji

Jak już wspomniano, sama idea takich mebli ma ponad 100 lat. Styl, który dziś nazywamy loftowym albo industrialnym, zrodził się u progu epoki przemysłowej. Największe miasta, takie jak Londyn czy Nowy Jork, zaczęły rozwijać się tak dynamicznie, że zaczęło brakować miejsca do życia dla nowych obywateli. Dlatego wprowadzali się oni na strychy i poddasza, czyli na tak zwane lofty, a tam urządzali się według możliwości finansowych i przestrzennych. I z tego powodu meble były pozbawione ozdób i dodatków, a robiono je właśnie z metalu i drewna.

Dopiero w szczegółach widać prawdziwe piękno naszych ławek

Obecnie styl loftowy oddaje nie tyle ducha zatłoczonego Londynu, co ducha finezji ukrytego w pozornie prostych kształtach. Bo ławce loftowej Cross Wood czy ławce industrialnej Fusion Wood trudno zarzucić banalny styl. Ich piękno to jednak nie tylko kształt – zadbaliśmy również o najdrobniejsze szczegóły:

- wszystkie spawy i ostre krawędzie zostały zeszlifowane,

- u dołu dokleiliśmy pasy filcu, aby łatwo i bezpiecznie dało się przestawić ławkę,

- metalowy korpus malujemy proszkowo, aby farba rozłożyła się równomiernie,

- na siedzisko wybieramy najlepsze deski dębowe o grubości 4 centymetrów,

- jego krawędzie delikatnie zaokrąglamy, aby były bezpieczne,

- drewno powlekamy bezbarwnym olejem z Niemiec – najdroższym i najlepszym.

Ławka industrialna będzie się dumnie prezentować w Twoim salonie, a także w garderobie czy sypialni. Będą mówić na jej temat, jeżeli wystawisz ją do przedpokoju lub umieścisz przed swoim gabinetem, biurem czy kancelarią. Masz dobry gust? Pokaż to.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl