Opcje przeglądania
CENA
  • od
    do

  • SPRING SALE
  • SPRING SALE

Ławka industrialna z drewna i metalu, czyli klasyczny styl loftowy

Oto styl loftowy w najlepszym wydaniu. Podobno o gustach się nie dyskutuje, ale chyba każdy przyzna, że doskonała polska stal i najlepszej jakości drewno połączone jako ławka wyglądają zachwycająco. To właśnie bogactwo zaprojektowanej i stworzonej przez nas linii ławek loftowych. Wyglądają świetnie w domu lub apartamencie urządzonym według stylu industrialnego, ale komponują się również ze stylami nowoczesnym i skandynawskim.

Charakterystyczną rzeczą w stylu industrialnym, którego inna nazwa to styl loftowy, jest to, że do stworzenia mebli używa się stali. Tak właśnie powstałą każda nasza ławka industrialna. Gdy dwa wieki temu rewolucja przemysłowa sprowadzała miliony fabrykantów do Londynu i wielkich miast w USA, nikt nie zadbał o należytą ilość miejsca do życia i do spania dla nowych mieszkańców. Więc mieszkańcy zadbali o to we własnym zakresie.

Mimo iż mieszkaniami stały się nawet strychy, trzeba było coś zrobić z wielkimi drewnianymi szafami i komodami. To, co zbędne, trafiło na śmietnik, a to, co niezbędne, zaczęto robić ze stali, której nie brakowało w otwierających się fabrykach. To właśnie od rozkwitających w przemysł miast i strychów pochodzi nazwa stylu, który zamienił stal w materiał dla mocnych i praktycznych mebli. Dziś dodatkowo są one bardzo piękne.

Tworzenie najlepszej ławki industrialnej wymaga najlepszych materiałów

Do stali szybko dołączyło drewno i ten duet to najbardziej tradycyjnie rozumiany styl loftowy. Ławeczki sprzedawane w naszym sklepie internetowym również powstały z tych materiałów. Ale dziś zabiegamy o to, aby wszystkie detale były idealne.

Stal bierzemy z polskich hut. Najlepsza stal węglowa jest walcowana do grubości 2 milimetrów i z niej powstają profile dla naszych ławek. A także pręty i kratki, które znajdziesz w niektórych naszych modelach ławek. Z mocnych profili spawane są stelaże, które wcześniej zaprojektowała doświadczona architekt i przy okazji właściciela firmy Bench4Home. Nasi rzemieślnicy łączą elementy i zamykają wszystkie otwory, aby całość była bezpieczna i piękna.

Teraz trzeba zeszlifować spawy, by wyglądały jeszcze lepiej i by były bezpieczne dla użytkowników naszych ławeczek. Stal brana prosto z huty może mieć ostre zadziory, dlatego teraz trzeba ją wypiaskować, czyli wygładzić jej powierzchnię. Na koniec profile są malowane proszkowo. Ten sposób jest dokładniejszy i bezpieczniejszy dla spawów.

Zamów personalizowaną ławkę loftową, którą przygotujemy zgodnie z Twoim życzeniem

Do przygotowania siedziska używamy najlepszego polskiego drewna. Zauważyliśmy, że jeden gatunek jest jeszcze trwalszy niż dąb, jest też równie piękny. To drewno bukowe. Ze zdrowych desek powstają siedziska do ławek, które wygładzamy i pokrywamy włoskim lakierem klasy premium.

Od kiedy wprowadziliśmy do oferty ławki industrialne z drewna i metalu, stały się bardzo popularne. Dziś oferujemy kilkadziesiąt wariantów. Jedne są klasycznie proste, inne krzyżują się pod ciekawymi kątami, a jeszcze inne mają pod siedziskiem półeczki przygotowane na przechowywanie butów albo kapci. Wszystkie ławeczki są zabezpieczone od spodu, aby nie rysowały i nie niszczyły podłogi.

Popularność naszych mebli sprawia, że klienci wybierają je jako ławki do przedpokoju, ławki do salonu, do sypialni czy ławki do korytarza. Coraz częściej kupowane są jako ławki do poczekalni, do biura, salonu, gabinetu czy ławki do butiku.

Wszystkie oferowane przez nas ławeczki powstają zgodnie z zamówieniem naszych klientów. Dzięki temu możesz wybrać kolor metalowej konstrukcji: biały lub czarny. Masz też wpływ na szerokość ławeczki. Tworzymy siedziska wąskie na 45 centymetrów i szerokie na 120 centymetrów. Głębokość ławki także jest do wyboru, podobnie jak wysokość niektórych modeli.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium
Sklep internetowy Shoper Premium